مشاهده / بستن موضوعات
شور حضور مردم اتمام حجت با نامزدهاست/مدیریت بهینه بیت‌المال
خبرگزاری رسانه تی وی- گروه استانها، میترا بهرامی: از ساعت ۸ صبح امروز انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک‌هزار و ۱۰۸ شعبه در استان قزوین آغاز شده است. بیش از ۸۸۸ هزار نفر در استان واجد شرایط رأی دادن هستند و متولیان امر، خلق حماسه‌ای دیگر را پیش‌بینی می‌کنند. مدت ۱۰ ساعته برگزاری انتخابات که تا ساعت ۱۸ بود به پایان رسید و برای بار نخست، زمان رأی‌گیری تمدید شد. چهره نامزدها همچنان بر چهره شهرها نقش بسته و دیوارها رد پوسترهای کنده شده به دست پاکبانان را بر خود دارد. لیست‌های ائتلاف‌ها در شهر به چشم می‌خورد و مردم معتقدند که قزوین شهر لیست‌ها نیست؛ زیرا آنان لیست‌ها را کامل نمی‌دانند و گلچین کردن از میان اعضای لیست ها و مستقلان را راه انتخاب نامزدهای مورد نظرشان می‌دانند. این جمعه خلاف هفته های گذشته خلوت نیست و در شهر می‌توان هیاهو و جنبش را دید، تعداد آنها که شناسنامه به دست وارد حوزه‌های اخذ رأی شده‌اند یا از آن خارج می‌شوند، زیاد است. عده‌ای در راه بازگشت به خانه درباره رأی‌هایشان سخن می‌گویند، برخی اوضاع را رصد می‌کنند و برای اطلاع از نتایج لحظه‌شماری می‌کنند و عده‌ای هم گروهی و خانوادگی به سمت حوزه‌های اخذ رأی می‌روند. هر یک از این افراد گرچه به دلیل عرق به میهن و ادای تکلیف نسبت به سرزمین خود آمده‌اند؛ اما بی شک در ازای رأیی که می‌دهند، انتظارات برحقی دارند و آن دسته که به عنوان اعضای شورا راهی تالار مردم می‌کنند یا کسی که به عنوان رئیس جمهور برمی‌گزینند، باید در آینده بتوانند پاسخگوی اعتماد مردم باشند. ش. کرمی، بانوی ۲۷ ساله حاضر در یکی از شعب قزوین می‌گوید:تمام شعبه‌ها شلوغ است و هر جا برویم باید مدتی در صف طولانی اخذ رأی بایستیم. وی ادامه می‌دهد:این ایستادن ارزش آن را دارد که چهار سال افراد توانمند شهر و مملکتمان را بسازند.
و. خالقی، شهروند ۴۴ ساله بیان می‌کند: رییس جمهور آینده باید به فکر معیشت مردم و زندگی، اشتغال و ازدواج جوانان باشد؛ زیرا همین جوانان هستند که شور انتخاباتی به پا کرده‌اند و در این مملکت محق هستند.
خ. رضوی مادر ۵۶ ساله هم بیان می‌کند: ۷ فرزند دارم که چهار تن از آنها تحصیلکرده و بیکار، دو نفر دانشجو هستند و یک نفر هم متاهل است. وی اضافه می‌کند: با وجود بیکاری فرزندان، هزینه‌های جاری زندگی و تحصیل و نداشتن پس‌انداز برای آینده آنان پای صندوق آمده و به فرزندانم هم گفته‌ام رأی بدهند؛ اما انتظار من و خانواده‌ام آن است که رییس جمهور و اعضای شورای شهر پیش از هر چیز حافظ بیت المال باشند و بدانند آن پول از حقوق امثال من و فرزندانم است که به سختی روزگار می‌گذرانیم. س. کمالی دانشجوی ۱۹ ساله هم تصریح می‌کند: انتظار اولم از رییس جمهور آینده این است که مدیریت صحیحی داشته باشد و بتواند با مدیریت روابط داخلی و خارجی ضمن حفظ عزت ایران و ایرانی، رونق و امید را گسترش دهد. کمالی خاطرنشان می‌کند: اعضای شورا هم باید در امور شهر از دانش، فکر و نشاط جوانان بهره گیرند و از سیاسی کاری دوری کنند. بر پایه این گزارش، حضور مردم حجت را بر نامزدها تمام کرده و به آنان نشان داده است که اگر بر کرسی دلخواه خود راه یابند، مرهون اعتماد همین مردم هستند که از هر قشر و سن و طبقه‌ای پای در عرصه گذاشته و امید به تدبیر آنان بسته‌اند. پس برای داشتن مملکتی آباد و رو به‌پیشرفت و شهرها و روستاهایی سرزنده و پرامید باید اولویت آنان خواسته مردم باشد و چنان مدیریت و اندیشه‌ای داشته باشند که چهار سال بعد در چنین روزهایی بتوانند کارنامه خود را با کمترین شرمندگی به مردم نشان دهند.